MÜŞTERİ HİZMETLERİ | SİPARİŞ TAKİP | İLETİŞİM

Şifremi Unuttum ?Şifre hatırlatması için sisteme kayıtlı e-mail adresinizi giriniz.1 Lt. Turkuvaz Organik Sıvı Yarasa Gübresi

KDV Dahil
79.00 TL
Havale İle : 76.63 TL
 • Ürün Kodu :
 • 1
 • Stok Durumu :
 • Var
 • Marka :
 • TURKUVAZ
 • Teslimat Süresi :
 • 1 İş Günü
 • Kargo :
 • Ücretsiz
  Bu ürünü 10 TL den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.

  %100 ORGANİK VE EN AZ 70 DERECEDE STERİL EDİLMİŞ BİR GÜBREDİR.

  VERİM VE LEZZET ARTIRICI OLARAK KULLANILIR.

  ERKENCELİK SAĞLAR ÜRÜNÜN RAF ÖMRÜNÜ ARTIRIR.

  BİLİNEN EN ETKİLİ ORGANİK GÜBREDİR.

   

  GARANTİ EDİLEN ASGARİ İÇERİK:

  Organik Madde :          % 25

  Organik Azot:                % 2

  Fosfor :                          % 1

  Potasyum:                     % 5

  Organik Karbon             %10

  Kalsiyum:                       % 1,5

  Humik+Fulvik Asit :        % 4

  Serbest Amino Asitler:   % 1,5

  Ph :                                4,5-5,5

  Ec :                                  12,6

   

  Gübre analizlerimize burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz...


  Youtube kanalımızda uygulama sonuçları ve TV röportajlarımızı izlemek için tıklayınız...

   

  TURKUVAZ SIVI YARASA GÜBRESİNİN ÖZELLİKLERİ

  Verim ve lezzet artırıcı olarak kullanılan, fermente böcek tozundan oluşan, organik bir gübredir. Bütün bitkiler için besin kaynağı olan elementler azot, fosfor, potasyum, kalsiyum, iz elementler, proteinler, serbest amino asitler, organik karbon, organik madde ve toprak için faydalı bakteriler açısından çok zengindir. Toprağın canlılığını arttırır. Besin maddelerinin parçalanarak bitkiye verilmesini sağlar. Ayrıca içerdiği humik fulvik asitle toprağı düzenler yumuşatır.

  Hoş bir kokuya sahiptir. Ev ortamında ve dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.

  Yüzyıllar boyunca mağara yataklarında biriken fermente olmuş gübrelerden numune alınarak, analiz değerlerine göre uygun kalitede olduğu tespit edilen hamyarasa gübresi, çevre dostu yöntemler kullanılarak hasat yapılır ve en yeni teknolojilerle steril edilerek mikronize değirmenlerde öğütülür. Yüksek teknoloji homojenizatör ve parçalayıcı mikserler kullanılarak nano boyuta indirilir ve sıvı forma getirilir. Dinlenme tanklarına aktarılan gübreye oksijen verilerek toprak için faydalı bakterilerin çoğalması ve proteinlerin amino asitlere dönüştürülmesi sağlanmış olur. Gübre toplama ilgili devlet kurumlarından alınan izinler neticesinde yapılmaktadır. Ekolojik sistem için çok önemli yeri olan yarasalara kesinlikle zarar verilmez, doğal yaşam alanları bozulmaz.

  Oksijen geçiren özel ventilli kapaklar kullanılarak bakterilerin yaşam ortamı korunur. Aynı zamanda ambalajların bakteriler tarafından oluşturulan gaz ile şişmesi engellenir. Bitkilerin bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara ve zararlılara karşı direncini artırır. Organik fosforun ham maddesi olarak dünya da kabul görür. Fosfor yarasaların tükettiği böcek ve sineklerin kanatları altında bulunan kın tabakasından gelir. Azot bol klorofil oluşumunu sağlarken, fosfor tohumların gelişimini, köklerin güçlenmesini, çiçek oluşumunu ve tozlaşmayı sağlar. Ayrıca potasyum içeren bitki öz suları gübreye eklenerek hem bakterilere yaşamaları için gerekli ortam oluşturulur. Potasyum meyve ve sebzeleri doldurarak doğal lezzet verir.

   

  AMATÖR UYGULAMALAR

  (NOT: Bir su bardağı 200 cc’dir, daha küçük oranlar için enjektör kullanınız.)

  Meyve ağaçlarında ve antepfıstığı, narenciye, incir, zeytin ve ceviz gibi ağaçlarda ağaç başına 5 litre suya 400-500 cc Turkuvaz sıvı yarasa gübresi seyreltisini çiçekte başlayarak hasat sonuna kadar yaprak izdüşümüne gelecek şekilde topraktan 25-30 günde bir kez en az 3 defa uygulayınız.

  Süs ağaçlarında aynı seyreltiyi ilkbahar ve yaz aylarında 55-60 güne bir kökten tatbik ediniz.

  Domates, biber, patlıcan, salatalık, kabak, karpuz, kavun, çilek, böğürtlen, ahududu, frambuaz, yaban mersini vb. bitkilerde 20 litre suya 1 lt gübre karıştırarak bu seyreltiden dikimle beraber 1 su bardağı 5-7 günde bir topraktan uygulayınız.

  Çiçek açtığında 2 su bardağına çıkarınız. Hasat sonuna kadar devam ediniz.

  Saksı ve bahçe çiçeklerinde 20 lt suya 1 lt gübreyi seyrelterek 25-30 günde bir kez 1 su bardağı 10 lt yi aşan saksılarda 2 su bardağı olarak topraktan uygulayınız.

  Bütün bitkilerde yapraktan uygulama oranı 1 lt suya 10 cc’dir, 10-15 gün de bir serin saatlerde püskürterek uygulayınız.

  Yeni dikilen fidanlara 200-250 cc gübreyi 5 litre suyla seyrelterek ilkbahar ve yaz aylarında 30-35 güne bir en az 3 kez kökten tatbik ediniz.

  Çim alanlarda 5 lt su 200 cc sıvı gübre karışımı 1 m2 alana her biçimden sonra akşam saatlerine yakın uygulayınız.

   

  PROFOSYONEL UYGULAMALAR:

  Damlama sulama sistemlerde; bütün sebzelerde ve karpuz, kavun, vb. bitkilerde 1000 m2 ye 7-10 güne bir kez fideyken 2-3 litre, çiçekte 3-4 litre meyve oluştuğunda hasat boyunca 4-5 litre sulama sonunda tatbik ediniz .

  Çilek, frambuaz, böğürtlen, ahududu’ da yapraklar açtığında dönüme 2-3 lt. damlamadan 7-10 güne bir verilir. Aynı zamanda 10-15 gün arayla yaprak uygulaması yapılır.

  Süs bitkilerinde; gül, kaktüs, orkide, karanfil gibi çiçeklerde ve kesme çiçeklerde dikim sonrası 1-2 lt. gelişme evresinde 2-3 lt 10-15 günde bir kez hasada kadar tatbik ediniz.

  Meyve ağaçlarında, antepfıstığı narenciye ,incir, zeytin ve ceviz gibi ağaçlarda çiçek açımı başladığında dönüme 3-4 litre meyve oluşumunda ve çekirdek veya kabuk sertleşme döneminde olmak üzere dönüme 4-5 litre en az 3 kez hasada kadar damlama sulama ile tatbik ediniz.

  Yeni dikilen bütün fidanlarda can suyu olarak damlama sistemle dönüme 2-3 lt başlanır. 30-35 güne bir ilkbahar ve yaz aylarında devam edilir.

  Damlama sulamada sulamanın bitimine doğru gübre verildikten sonra kapatılır. Damlama uygulamaları 50-60 lt su karışımı ile verilmelidir.

  Sebzeler ve süs bitkilerinde yaprak uygulaması 1 lt suya 10 cc oranı ile karıştırarak 10-15 günde bir kez akşama yakın saatlerde ıslanıncaya kadar püskürterek tatbik ediniz.

  Muz, kivi, avakado vb. tropikal iklim ağaçlar da döllenmeden evvel dönüme 4-5 lt başlanır. 10-12 gün arayla damlamadan veya diğer sulama sistemleriyle birlikte verilir. Ayrıca 10-15 güne bir yapraktan uygulama yapılmalıdır.

  Meyve ağaçlarında, elma, armut, kiraz, erik, antepfıstığı, narenciye, incir, zeytin ve ceviz gibi ağaçlarda yapraktan uygulama çiçek açmasına müteakip döllenme döneminde, çekirdek ve kabuk sertleşme döneminde, meyve gelişim döneminde yapılmalıdır.

  Ayrıca hasattan sonra bir kez yaprak ve damlama uygulaması yapılması yorgun ağacı toplayacak gelecek seneye hazırlayacaktır.

  Buğday, ayçiçeği, arpa, çavdar, mısır, mercimek, nohut vb. tahıllarda kimyasal gübre 1/3 oranda azaltılır. Bitki yaklaşık bir karış boya geldiğinde (kardeşlenme dönemi) 1 ton suya 20 lt karışımla 20-25 dönüm alana girilebildiği sürece en az iki kez yapraktan verilir.

  Sulama sistemi olan tahıl ekim tarlalarında ayrıca damlama veya yağmurlama sistemle 4-5 yaprak olunca dekara 2 lt 15-20 gün arayla verilir. Bu uygulama yapılırsa kimyasal 2/4azaltılır.

  Patates, soğan, sarımsak, pancar, havuç, yer fıstığı gibi yumrulu bitkiler yaklaşık bir karış boya geldiğinde 15-20 günde bir dekara 2-3 litre yağmurlama sistemi gübre tankına koyularak sulama sonuna doğru verilir son 10-15 dakika temiz su geçilir ve kapatılır. En az 4-5 uygulama yapılır.

  Topraktan verilen kimyasal gübreler 1/3oranında azaltılır.

  Fındık ağaçlarında kök uygulaması seyrelti oranı 25 litre su 500 cc gübre ile 500 gr Turkuvaz mikron toz yarasa gübresi karıştırılarak Mart ayı başlarında uygulanır. Hazırlanan seyreltiden ocak başı 4-5 litre düşmelidir. Mayıs ortasında tekrar edilir.

  Fındık ağaçlarında yaprak uygulaması 20 litre su 200 cc (bir su bardağı) gübre seyreltisi hazırlanarak doğumda ve 25-30 gün arayla en az 3 kez tekrar edilir. Yapraklar ve dallar püskürtme yöntemi ile yıkanır.

  Fındık bitkisinde ve diğer bütün bitkilerde yaprak uygulamaları akşam saatlerine yakın veya sabah erken saatlerde serinde yapılmalıdır. Seyreltinin bittiği yerde yenisi hazırlanarak devam edilir.

  Çay bitkisinde uygulama topraktan yapılır ilk biçim ikinci biçim ve üçüncü biçimden 20-22 gün evvel 20 lt suya 1 lt Turkuvaz Sıvı yarasa gübresi, 500 gr mikron toz yarasa gübresi karışımı hazırlanır 1 metrekare kadar alana topraktan 3-4 lt kadar tatbik edilir.

  Kültür mantarında bütün flash dönemlerinde 100-120 m2 alana 100 lt suya 2-3 lt gübre karışımı sisleme yöntemi ile püskürtülerek verilir.

  Pamuk bitkisinde, 1000 litrelik ilaçlama makinesine 20 lt gübre karışımı, pamuk 4-5 yaprak olduğunda, çiçekte ve taraklanma döneminde 25-30 dönüme serin saatlerde uygulanır.

  Çim alanlarda, yonca fiğ ve diğer yem bitkilerinde her biçimden sonra dönüme 2-3 litre yağmurlama gübre tankıyla son 20 dk. verilir, 10-15 dk temiz su geçilerek kapatılır.

  Yağmurlama sistemi yoksa her biçimden sonra 1 ton suya 20 lt karışım yapılarak ilaçlama makinesi ile 10-15 dönüm alana püskürtülerek verilir.

   

  UYARILAR

  Bazı durumlarda ambalajın şişmesi ventilin tıkandığı anlamına gelir.

  Bunun nedeni bakterilerin ürettiği gazdır, kapağı gevşeterek havasını alınız.

  İnsektisitlerle ve herbisitlerle karışımı uygun değildir.

  Diğer gübreler ve fungusitlerle karıştırılabilir.

  Çocukların ulaşamadığı yerde saklayınız.

  Kullandıktan sonra ellerinizi sabunla yıkayınız.

  Kullanmadan evvel çalkalayınız.

  Yaprak ve topraktan uygulamalarda kullanılan su kireçsiz pH 6-7 olmalıdır.

  Yaprak uygulamaları yağmurlardan en az 2-3 gün önce yapılmalıdır.

  Güneş ışığına maruz bırakmayınız serin ortamda saklayınız.

  Son kullanım tarihi üretim tarihinden itibaren 2 yıldır.

  Üretim tarihi kapak üzerindedir.

   

  Üretici Firma Adı : TURKUVAZ ORGANİK GÜBRE SAN. VE TİC. A.Ş.

  Üretici EU Reg. No : TR-26-0G-005

  Menşei : TÜRKİYE

  www.turkuvazgubre.com.tr www.yarasagubresi.com.tr

  info@turkuvazgubre.com.tr info@yarasagubresi.com.tr

  ADRES: 75'nci Yıl Mah. Emko Sanayi Sitesi C-10 No:4

  ODUNPAZARI-ESKİŞEHİR

  MÜŞTERİ HİZMETLERİ: 0(850) 888 1970

  Tel :    +90 (222) 237 03 05

  GSM : +90 (545) 237 03 05

  Faks :  +90 (222) 266 03 15

  Bu ürüne hiç yorum yapılmamış.
  1 Lt. Turkuvaz Organik Sıvı Yarasa Gübresi hakkında yorum yapın
  ADINIZ :
  E-MAIL :
  YORUM :
     
  Taksit
  Peşin 79.0 TL 79.0 TL 79.0 TL 79.0 TL 79.0 TL 79.0 TL 79.0 TL 79.0 TL
  2 39.50 TL x 2 TOPLAM 79.00 TL 39.50 TL x 2 TOPLAM 79.00 TL 39.50 TL x 2 TOPLAM 79.00 TL 39.50 TL x 2 TOPLAM 79.00 TL 39.50 TL x 2 TOPLAM 79.00 TL 39.50 TL x 2 TOPLAM 79.00 TL 39.50 TL x 2 TOPLAM 79.00 TL 39.87 TL x 2 TOPLAM 79.75 TL
  3 26.33 TL x 3 TOPLAM 79.00 TL 26.33 TL x 3 TOPLAM 79.00 TL 26.33 TL x 3 TOPLAM 79.00 TL 26.33 TL x 3 TOPLAM 79.00 TL 26.33 TL x 3 TOPLAM 79.00 TL 26.33 TL x 3 TOPLAM 79.00 TL 26.33 TL x 3 TOPLAM 79.00 TL 26.86 TL x 3 TOPLAM 80.59 TL
  6 15.00 TL x 6 TOPLAM 90.00 TL 15.00 TL x 6 TOPLAM 90.00 TL 15.00 TL x 6 TOPLAM 90.00 TL 15.00 TL x 6 TOPLAM 90.00 TL 15.00 TL x 6 TOPLAM 90.00 TL 15.00 TL x 6 TOPLAM 90.00 TL 15.00 TL x 6 TOPLAM 90.00 TL 13.85 TL x 6 TOPLAM 83.12 TL
  9 10.43 TL x 9 TOPLAM 93.84 TL 10.43 TL x 9 TOPLAM 93.84 TL 10.43 TL x 9 TOPLAM 93.84 TL 10.43 TL x 9 TOPLAM 93.84 TL 10.43 TL x 9 TOPLAM 93.84 TL 10.43 TL x 9 TOPLAM 93.84 TL 10.43 TL x 9 TOPLAM 93.84 TL 9.56 TL x 9 TOPLAM 86.01 TL
  12 8.14 TL x 12 TOPLAM 97.65 TL 8.14 TL x 12 TOPLAM 97.65 TL 8.14 TL x 12 TOPLAM 97.65 TL 8.14 TL x 12 TOPLAM 97.65 TL 8.14 TL x 12 TOPLAM 97.65 TL 8.14 TL x 12 TOPLAM 97.65 TL 8.14 TL x 12 TOPLAM 97.65 TL 7.42 TL x 12 TOPLAM 89.01 TL